петок, 25. септември 2020. Вести денес: 86
home Регион

Мистериозни животни уловени во Босна (ВИДЕО)

Мистериозни животни уловени во Босна (ВИДЕО)

Во  селото Рипци во Босна и Херцеговина  во изминатите 24 часа  во замка се уловени два „џуџана“, мистериозни животи кои според преданијата важат за недопирливи и нефатени.

-Пред два дена ми беа удавени две кокошки. Имам некоја замка и се реков да ја поставам. Кога дојдов утрото во неа имаше уловено еден џуџан. Но тој беше повреден и слаб, се обидов да го спасам со храна, но по два часа угина. Замката ја поставив и следната вечер и утрово во неа имаше уште еден џуџан. Но, овој и жив и весел, изјави жителот на Рипци, Анте Павличевиќ.

Коронавирус