среда, 7. декември 2022. Вести денес: 92
home Регион

Мислеле дека ја прегазила кола, кога го свртеле телото се запрепастиле

Мислеле дека ја прегазила кола, кога го свртеле телото се запрепастиле

Жена е пронајдена мртва на пат во Србија, а иако сите мислеле дека 43-годишната А.Ж. е прегазена и оставена, се открила страшната вистина која го згрози регионот.

Осомничен за смртта е нејзиниот сопруг кој поради љубомора ја избодел со нож и ја оставил на улица, па побегнал со возилото правејќи да изгледа како несреќа. Кога полицијата го свртела телото ја открила вистината.

Еден сведок ја запаметил таблицата на автомобилот, па така се открило дека е на сопругот кој е приведен.

Qatar 2022