вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Регион

Министерка поднесе оставка бидејќи купила стан по многу ниска цена

Министерка поднесе оставка бидејќи купила стан по многу ниска цена

Новинарите во Бугарија открија дека министерката за правда, Цеца Цачева купила стан во центарот на Софија по многу ниска цена. По овие новинарски стории, антикорупциската комисија отвори истрага за неа, по што таа си даде оставка.

-Не сум виновна, но додека трае истрагата ќе се повлечам за да не можам лично да влијаам на процесот, но и да понесам еден вид морална одговорност, изјави Цачева.

 

Коронавирус