петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 20
home Регион

Медицински сестри во хрватска ковид болница играат оро, оставаат пари на музикантите и прославуваат со алкохол (ВИДЕО)

Медицински сестри во хрватска ковид болница играат оро, оставаат пари на музикантите и прославуваат со алкохол (ВИДЕО)

На интернет се појави скандалозна снимка на која се гледа како медицински сестри играат и се веселат со жива музика во најголемата ковид-болница во Хрватска.

Видеото го објавиле револтираните колешки на медицинските сестри кои вложуваат напори за справување со кризата, додека останатите прославуваат со оро, музика и алкохол.

Коронавирус