недела, 28. мај 2023. Вести денес: 15
home Регион

Маж се саморазнесе во Сплит

Маж се саморазнесе во Сплит

Маж се разнесе со експлозивна направа во Сплит, соопшти денеска локалната полиција.

Инцидентот се случил во 10 часот и 20 минути пред стан во зградата каде живеел човекот.

Се разботи за маж на возраст од 54 години, кој работел во сплитското бродоградилиште и кој неодамна се расправал со раководството и заминал во пензија.

Хрватските медиуми јавуваат дека во станот бил член на неговото семејство.