среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Регион

Маж нападнал со нож четири лица во центарот на Братислава

Маж нападнал со нож четири лица во центарот на Братислава

Четири лица се повредени во напад со нож што се случил утрово во Братислава, соопшти денеска портпаролот на службата за вонредни ситуации Алена Крчова.

Меѓу повредените е и еден тинејџер, а како што соопшти полицијата, напаѓачот е уапсен.

Жртвите се пренесени во болница во Братислава и никој не е во сериозна состојба, додаде Крчова.

Универзитетската болница соопшти дека примила три лица со сериозни повреди и дека веднаш биле оперирани, но никој не бил во опасност по живот.

Тинејџерот бил пренесен во детска болница. (МИА)

Коронавирус