среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 8
home Регион

Маж ја бакна Колинда Грабар Китаровиќ во вратот (ВИДЕО)

Маж ја бакна Колинда Грабар Китаровиќ во вратот (ВИДЕО)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, како што пренесуваат хрватските медиуми, привремено го преместила својот кабинет во Карловац, каде додека се поздравувала со граѓани, еден од нив, незадоволен само од нејзината пружана рака, ја бакнал шефицата на државата во вратот.

„Вие сте најдобрата претседателка на светот. Браво!“, ѝ доделил комплимент на Колинда и ја прашал дали може да ја бакне.

Претседателката не успеала ништо да одговори, само продолжила да се смешка, свртувајќи му го нејзиниот образ, но тој го игнорирал тоа и нежно ја бакнал во вратот.