среда, 31. мај 2023. Вести денес: 104
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Регион

Мал земјотрес во Црна Гора

Мал земјотрес во Црна Гора

Земјотрес со интензитет од 3,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во Црна Гора.

Епицентарот на земјотресот бил на подрачјето на Цетиње, на длабочина од 18 километри