петок, 18. септември 2020. Вести денес: 142
home Регион

Мал авион падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Мал авион падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Мал едномоторен авион кусо по 9 часот утрово, падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес, без да има жртви, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчките медиуми, повреден е само пилотот на авионот, а причините за несреќата засега се непознати. (MИА)

Коронавирус