петок, 10. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Регион

Македонец возел со рекордни 254 км/час низ Хрватска- од полициската казна долго ќе се кае

Македонец возел со рекордни 254 км/час низ Хрватска- од полициската казна долго ќе се кае

На новогодишната ноќ хрватската полиција уапсила македонски државјанин , кој по автопатот во близина на Нова Градишка возел со рекордна забележана брзина од 254 км/час.

Македонскиот државјанин во близина на Нова Градишка бил запрен од полицијата, откако било регистрирано дека вози со рекордни 254 км/час. Тој возел автомобил со германски таблички .

Полицијата го исклучила од сообраќај и му определила парична казна. Исто така на еден месец му забраниле да управува возила од Б категорија.

Полицијата соопштува дека возачот на 31 годишна возраст, македонски државјанин, бил запрен во вторникот во 12.45 часот. Идентитетот на македонецот не се соопштува.

Парламентарни избори 2020