вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 158
home Регион

Лудо возење во Србија стана хит на ТикТок: Возачот на овој камион претера, погледнете колку брзо се движи

Лудо возење во Србија стана хит на ТикТок: Возачот на овој камион претера, погледнете колку брзо се движи

На социјалната мрежа ТикТок, корисник од Србија објави видео снимено додека вози на автопат.

Тоа што ги шокираше сите кои ја погледнаа снимката беше брзината со која се движеше камионот.

Возачот на автомобилот снимал дека возел со брзина од 140 километри на час, во одредени моменти дури и скоро 150 километри на час, а пред него бил камион кој го диктирал темпото.

@srdjansusic0♬ original sound – _spotted.cars.balkan_

Коронавирус