вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Регион

Куќата на Веља невоља ќе се руши: Има блиндирани стакла и камери кој регистрираат доколку некој двапати се појави

Куќата на Веља невоља ќе се руши: Има блиндирани стакла и камери кој регистрираат доколку некој двапати се појави

Српските власти најавија дека наскоро ќе започнар рушење на куќата на Веља невоља. Ова здадние на Вељко Беливук важи за најлуксузните во населбата Звездара. Има околу 400 квадрати, обезбедено е со камери а досега никој не успеал да види како е внатре.

Локалните власти велат дека куќата ги нема неопходните дозволи, односно е дивоградба и оти затоа мора да биде срушена.

Стаклата во куќата на Веља се блиндирани и изграден е ходник со кој е поврзан со соседната куќа во која живее неговиот партнер Марко Миљковиќ кој исто така е во притвор.

Коронавирус