среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 104
home Регион

Kучиња трагачи се вклучуваат во потрага по преживеани во Сисак и Петриња

Kучиња трагачи се вклучуваат во потрага по преживеани во Сисак и Петриња

Тимови од центар за обука на кучиња за потраги одат во Сисак и Петриња по преживеани.

Коронавирус