петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 64
home Регион

Крадци во Хрватска украле цела куќа!

Крадци во Хрватска украле цела куќа!

Необична пријава овие денови беше примија полициските службеници во Копривница, со која сопственик на имотот во Петеранeц, во близина на Копривница, пријавил дека му исчезнала неговата куќа.

Преубава монтажна куќа, која била во фаза на изградба, но речиси завршена, пишува порталот Подравски.

Крадците, според наводите на сопственикот, за неколку дена го одделиле и го однеле целиот покрив со плочата, како и делови од дрвените ѕидови, а штетата се проценува на околу 1.400 евра.