петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Регион

КОВИД-19 ОДЗЕДЕ ЖИВОТ НА ТРУДНИЦА: Го очекувала третото дете – две дечиња од БиХ останаа без својата мајка

КОВИД-19 ОДЗЕДЕ ЖИВОТ НА ТРУДНИЦА: Го очекувала третото дете – две дечиња од БиХ останаа без својата мајка

Голема трагедија во понеделникот ја стресе Босна и Херцеговина. 38- годишна мајка на две деца од Фојница, која била бремена со своето трето дете ја загубила борбата против коронавирусот.

Таа вчера, вторник 13.04.2021 г во 15 часот била испратена на вечно почивање.

Оваа злобна болест остави две девојчиња, Емина и Лејла да го продолжат животот без нивната мајка.

Коронавирус