понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Регион

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај пее: „Kај одиш моја самовило“( ВИДЕО)

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај пее: „Kај одиш моја самовило“( ВИДЕО)

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај, покажа дека поседува талент за пеење.

Во видеото кое е објавено на социјалните мрежи, тој во Сухарека ја испеа познатата aлбанска песна „Kај одиш моја самовило“.

Коронавирус