сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 30
home Регион

Косовски специјалец покажува двоглав орел при апсење на Србин (ВИДЕО)

Косовски специјалец покажува двоглав орел при апсење на Србин (ВИДЕО)

На социјалните мрежи поставено е видео од вчерашната акција на косовските специјалци.

На снимката се гледа како припадник на РОСУ по апсењето на Србин во транспортното возило со прекрстени раце го покажува симболот двоглав орел.

За Србите ова е провокација, а за Албанците пак на овој начин се изразува националната припадност.

Коронавирус