четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 156
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Регион

Косовец се обидел да прошверцува лав од Албанија

Косовец се обидел да прошверцува лав од Албанија

Косовската полиција го уапси А.Х., под обвинение дека се обидел да прошверцува лав во кафез, јавуваат приштинските медиуми.

Обвинетиот го носел лавот од Албанија, а обвинителот му одреди мерка притвор во траење од еден месец.

Според медиумите, станува збор за угостител кој има сопствен ресторан во село во Косово.

Тој го шверцувал животното од Албанија преку планински патишта, без никаква придружна документација.

Коронавирус