четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 7
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Регион

Коронавирусот во Србија однесе уште 2 животи, регистрирани нови 186 случаи

Коронавирусот во Србија однесе уште 2 животи, регистрирани нови 186 случаи

Коронавирусот во Србија е потврден кај 186 лица во последните 24 часа, а во исто време како последица на овој вирус починале 2 пациенти.

Во моментов се хоспитализирани 218 лица, а на респиратор се 10 пациенти.

Коронавирус