недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 92
home Регион

Коронавирусот во Србија: На 1.402 новозаболени нашиот сосед има 22 починати пациенти

Коронавирусот во Србија: На 1.402 новозаболени нашиот сосед има 22 починати пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 1.402 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 22 пациенти. Тестирани се 12.647 лица, а хоспитализирани 4.113.

На респиратор се приклучени 145 пациенти.

ЕУРО 2020

Македонија