сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 73
home Регион

Коронавирусот во Србија беснее: Починале 63 лица, висока бројката на новозаразени

Коронавирусот во Србија беснее: Починале 63 лица, висока бројката на новозаразени

Коронавирусот во последнте 24 часа во Србија е потврден кај 6.697 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 63 пациенти.

На респиратор се приклучени 275 пациенти, а хоспитализирани се 6.792 пациенти.

Тестирани биле 23.474 лица.

Коронавирус