понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 15
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Коронавирусот тивко го уби- семејството на актерот Бјелогрлиќ во шок, тој беше и најдобар пријател на претседателот Вучиќ! (ФОТО)

Коронавирусот тивко го уби- семејството на актерот Бјелогрлиќ во шок, тој беше и најдобар пријател на претседателот Вучиќ! (ФОТО)

Српските медиуми денеска на големо пишуваат за смртта на најдобриот пријател на претседателот Александар Вучиќ како и роднината на актерот Драган Бјелогрлиќ од коронавирс.

Станува збор за Владо Бјелогрлиќ (45) кој бил близок пријател на претседателот на Србија, но и бил дел од фамилијата на познатиот српски актер Драган Бјелогрлиќ.

На социјалните мрежи веќе се опростуваат неговите блиски роднини и пријатели.

Коронавирус