недела, 5. декември 2021. Вести денес: 54
home Регион

Коронавирусот покосува во соседството: Над 3.000 новозаразени, починале 54 лица

Коронавирусот покосува во соседството: Над 3.000 новозаразени, починале 54 лица

Коронавирусот во Србија е потврден кај 3.033 лица во последните 24 часа, а во исто време од овој вирус починале 54 пациенти.

Тестирани се 17.851 лице. На респиратор се приклучени 201 пациент.

Коронавирус