недела, 9. мај 2021. Вести денес: 52
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на победата над фашизмот

home Регион

Коронавирусот однесе уште 24 животи во Србија: 1.304 луѓе се заразија за еден ден, 138 пациенти на апарати за дишење

Коронавирусот однесе уште 24 животи во Србија: 1.304 луѓе се заразија за еден ден, 138 пациенти на апарати за дишење

Коронавирусот е потврден кај 1.304 луѓе во последните 24 часа во Србија, а во исто време, 24 пациенти починале како последица на оваа болест.

Тестирани се 9.074 лица. На респираторот има 138 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, 3.869.214 биле тестирани, 694.473 биле позитивни, а 6.456 починале.

Коронавирус