среда, 25. мај 2022. Вести денес: 141
home Регион

Коронавирусот однела уште 4 животи во Србија, регистирани 597 новозаразени

Коронавирусот однела уште 4 животи во Србија, регистирани 597 новозаразени

Корона вирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 597 лица, а во исто време како последица од овој починале 4 пациенти.

Тестирани се 9.181 лице. На респиратор се приклучени 23 пациенти.

Коронавирус