недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 46
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Регион

Коронавирусот беснее во Србија: Над 7.500 новозаразени, починале 57 пациенти

Коронавирусот беснее во Србија: Над 7.500 новозаразени, починале 57 пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 7.664 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 57 пациенти.

Биле тестирани 25.339 лица. На респиратор се приклучени 274 пациенти.

Бројот на хоспитализирани лица е 6.679. Досега, 9.214 луѓе починале како од последица од коронавирусот во соседна Србија.

Коронавирус