среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 167
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Регион

Коронавирус Србија: Скоро 200 новозаразени, едно лице починало

Коронавирус Србија: Скоро 200 новозаразени, едно лице починало

Коронавирусот во Србија е потврден кај 195 лица во последните 24 часа, а во исто време едно лице починало како последица на оваа болест.

Тестирани се 4.637 лица.

На респиратор се приклучени осум пациенти. 90 лица се хоспитализирани.

Коронавирус