сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 52
home Регион

Корона реалност: Соседите почнуваат со летови за САД, а нашите аеродроми и понатаму затворени

Корона реалност: Соседите почнуваат со летови за САД, а нашите аеродроми и понатаму затворени

Српската национална авиокомпанија „Ер Србија“ денеска ќе ги обнови комерцијалните патнички летови за Њујорк.

Авионот на „Ер Србија“ од белградскиот аеродром „Никола Тесла“ попладнево ќе полета до аеродромот „Џон Ф. Кенеди“.

Српската авиокомпанија претходно објави дека ќе го зголеми бројот на прекуокеански летови на двапати неделно, од 13 јуни.

Коронавирус