четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 200
home Регион

Командант на косовската полиција се огласи за убиството на Ивановиќ

Командант на косовската полиција се огласи за убиството на Ивановиќ

Командантот на косовската полиција за регионот Север, Бесим Хоти денеска изјави дека е рано и дека полицијата нема информации за можниот сторител на убиството на Оливер Ивановиќ, но оти интензивно се работи на случајот.

Хоти истакна дека постојат некои докази, но дека тие не се за јавност, туку ќе им служат на полицијата и обвинителството во натамошниот тек од истрагата.

– Тоа што го кажавме прелиминарно, тоа останува засега. Најважно за граѓаните е дека ние немаме информации за можниот сторител на овој случај, но работиме интензивно на тоа, рече Хоти.

Коронавирус