сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Регион

Колинда ќе глуми во серија

Колинда ќе глуми во серија

Поранешната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ стана актерка, барем на еден ден, пишува „Јутарњи лист“.

Имено, како што пишува весникот, таа била поканета да гостува во хумористичната серија „Дар Мар“. Колинда наводно веќе завршила со снимање и се снашла одлично.

Иако поранешната претседателка накратко ја потврди оваа информација за „Јутарњи лист“, поради договорот со телевизијата, не смее да открива повеќе детали за нејзиното учество во серијата.

Коронавирус