среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Регион

Колинда: Ѓоковиќ, голем човек, од срце му посакувам финале

Колинда: Ѓоковиќ, голем човек, од срце му посакувам финале

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ му даде поддршка на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој го игра полуфиналниот натпревар на Вимблдон против Рафаел Надал.

Таа на својот Фејбук профил објави фотографија со Ѓоковиќ.

-Новак Ѓоковиќ, голем човек и спортист, од срце му покасувам влез во финалето на Вимблдон. Чест ми е што имав прилика да го запознаам лично во нашиот Умаг, напиша таа под фотографијата.

Ѓоковиќ и даде поддршка на фудбалската репрезентација на Хрватска која во недела го игра финалето на Светското првенство против Франција.

Коронавирус