среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 107
home Регион

Кој е убиениот нарко-бос во Тирана?!

Кој е убиениот нарко-бос во Тирана?!

Бехар Суло Софија е убиен вчера утрото во центарот на Тирана.

Како што пренесоа албанските медиуми, се работи за 66 годишен маж кој бил доста познат нарко бос.

Според тамошните медиуми, нарко босот е убиен со пригушувач на звук, а и бил добро познат и на полицијата.

Бехар, како се наведува пред неколку години бил апсен поради шверц со дрога, а бил дел и од учесниците во инцидентот во Драч во 2009 кога загинаа полицајци.

Коронавирус