четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 102
home Регион

Ќерка го тужела татко си оти ѝ удрил шлаканица и изгубила

Ќерка го тужела татко си оти ѝ удрил шлаканица и изгубила

Маж е прогласен за невин од суд на грчкиот остров Родос откако неговата ќерка тинејџерка го тужела затоа што ѝ удрил шлаканица, објави весникот „Родиаки“.

Тужбата против таткото била поднесена поради „телесна повреда на послабо лице“. Според изворот, меѓу таткото и ќерката имало расправија што завршила со шлаканица врз ќерката.

Судот вчера ги прифатил објаснувањата на одбраната која истакнала дека ударот бил во рамки на воспитно дејствување дозволено со закон.

Судскиот состав потоа го поништил обвинението против таткото и го прогласил за невин. (МИА)

Коронавирус