петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Регион

ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ КРВТА: На езеро снимен силниот земјотрес од Петриња

ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ КРВТА: На езеро снимен силниот земјотрес од Петриња

Петриња, Сисак, загреб и околните места во Хрватска во вторникот беа погодени од силен земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер.

Еден риболовец успеал да сними како земјотресот изгледа на езеро. Звукот кој ќе го слушенете не е нималку пријатен.

Хрватската Влада 2 јануари го прогласи за Ден на жалост.

Коронавирус