недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 102
home Регион

Ќе посакате да ја посетите белградската зоолошка: Новата атракција се слатките пингвини (ФОТО)

Ќе посакате да ја посетите белградската зоолошка: Новата атракција се слатките пингвини (ФОТО)

По цели 30 години најубавата Зоолошка градина на Балканот, белградската доби пингвини.

Посетителите на Зоолошката ќе можат да другаруваат со пингвините во нов современ простор по налик на светските зоолошки градини.

Коронавирус