недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Киднапирање среде бел ден во Косовско Поле: Од жената ни трага ни глас (ВИДЕО)

Киднапирање среде бел ден во Косовско Поле: Од жената ни трага ни глас (ВИДЕО)

Утрово во Косово Поле, две лица на сила внеле во автомобил една жена и заминале од местото на настанот во непознат правец.

Оваа информацијата за „Телеграфи“ ја потврдила и портпаролката на косовската полиција, Флора Ахмети.

На видеото кое го објави „Клан Косова“ се гледа како две лица првично разговараат со жената, а потоа присилно ја ставаат во автомобилот.

Коронавирус