понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 16
home Регион

Казна од 1.500 евра за возачи со цигара!

Казна од 1.500 евра за возачи со цигара!

Професионалните возачи во Грција, коишто управуваат камиони, автобуси или пак, такси, ако бидат забележани дека пушат додека возат ќе бидат казнети со 1.500 евра и еден месец ќе останат без возачката дозвола, пренесува Катимерини.

Истиот износ ќе го плаќа и секој возач кој пуши цигара додека вози дете помало од 12 години.

Коронавирус