петок, 10. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Регион

Камион падна од 20 метри висина во Словенија, загина возачот (ВИДЕО)

Камион падна од 20 метри висина во Словенија, загина возачот (ВИДЕО)

Возач загина во тешка сообраќајна несреќа во Љубљана. Возило „опел корса“ изгубило контрола и се судрило со приколката на камионот. Ударот бил толку силен, што камионот удрил во заштитната ограда, а потоа паднал од мостот од 20 метри висина.

Загинатиот имал 53 години и бил од Унгарија. Возачот на автомобилот не се здобил со повреди, а уште едно возило е оштетено во несреќата.

Парламентарни избори 2020