сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 81
home Регион

Избегната трагедија: 4-годишно дете тргнало да вози автомобил и се забило во излог, едно лице повредено

Избегната трагедија: 4-годишно дете тргнало да вози автомобил и се забило во излог, едно лице повредено

Четиригодишно дете стартувало автомобил и се забило во излог на бензинската пумпа кај Димитровград.

Едно лице е повредено во невообичаената сообраќајна несреќа кога дете почнало да вози автомобил. Несреќата се случила на бензинската пумпа на границата меѓу Србија и Бугарија, а бил повреден 36-годишен Турчин, кој случајно се нашол во близина на пумпата.

Таткото на детето, бугарски државјанин е задржан на распит. Детето од непознати причини тргнало со автомобил Опел со германски таблички.

Коронавирус