недела, 4. декември 2022. Вести денес: 62
home Регион

Итно оперирана ќерката на хрватската претседателка Грабар Китаровиќ

Итно оперирана ќерката на хрватската претседателка Грабар Китаровиќ

Хрватската лизгачка Катарина Китаровиќ (17), ќерка на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, во четвртокот како итен случај завршила во една болница во Загреб поради слепо црево.

Катарина веднаш била оперирана и во моментов заздравува. Според пишувањето на порталот 24 сата, немало никакви компликации и младата спортистка се чувствува добро.

Ќерката на Колинда реди успеси на меѓународните натпреварувања во уметничко лизгање и важи за една од најталентираните уметнички на мраз на овие простори.

Коронавирус