недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Регион

Инцидент при слетувањето на авионот со кој патуваше бугарскиот премиер Бојко Борисов

Инцидент при слетувањето на авионот со кој патуваше бугарскиот премиер Бојко Борисов

Авионот на бугарската Влада со кој патуваше премиерот Бојко Борисов беше мануелно приземјен на аеродромот во Софија, јави БГНЕС.

Авионот успешно атерирал и никој не е повреден.

При слетувањето на авионот откажал навигацискиот систем и пилотите не успеале да го рестартираат поради што морале да се префрлат на мануелен систем.

Коронавирус