петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 121
home Регион

И ТУРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Еве каде е епицентарот на потресот

И ТУРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Еве каде е епицентарот на потресот

Земјотрес со интензитет од 3,9 степени според Рихтер ја потресе Турција.

Епицентарот бил во покраината Бингол во источна Турција на 5 километри длабочина.

Засега нема информации за евентуални штети.

Коронавирус