понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Регион

Хрватската претседателка се исплаши: Рој стршени ја нападнаа Колинда

Хрватската претседателка се исплаши: Рој стршени ја нападнаа Колинда

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ синоќа била во посета на пунктот на граничната полиција Цетинград.

По полноќната обиколка таа се уверила во професионалноста на полицијата и добрата опременоста на хрватската полиција.

Како што пренесува хрватскиот портал „Индекс“ во еден момент претседателката ја нападнале рој стршени.