вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Регион

Хрватската полиција се огласи со апел до граѓаните

Хрватската полиција се огласи со апел до граѓаните

Хрватската полиција по силниот земјотрес кој ја погоди земјата се огласи преку социјалните мрежи со апел со граѓаните.

-Ви повикуваме граѓаните доколку се во можност да излезат на отворен простор и да се тргнат од градби на кои им се заканува рушење. Лицата кои се на повисоките катови нека побараат носечки столб, објави полицијата.

Коронавирус