среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 71
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Регион

Хрватска: Полицајци при увид за кражба украле пари од банкомат

Хрватска: Полицајци при увид за кражба украле пари од банкомат

Двајца полицајци отишле на увид на ограбен банкомат во хрватскиот град Пореч на полуостровот Истра, па го искористиле мигот за да украдат од парите кои останале по кражба.

Портпаролката на полицијата потврди дека двајцата полицајци се уапсени и осомничени за кражба.

Според полициските податоци, полицајците не учествувале во обивањето на банкоматот, туку извршиле втора кражба, откако претходните крадци го разнеле со експлозија банкоматот, ограбиле и побегнале.

МИА