понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 154
home Регион

Хрватска: 241 нов случај на коронавирус

Хрватска: 241 нов случај на коронавирус

Во Хрватска во последните 24 часа се потврдени нови 241 случај на коронавирус, а бројот на активни случаи е 1.447.

Според Штабот за цивилна заштита, 289 пациенти се на болничко лекување, а од нив на респиратор се 23 лица. Починати се уште две лица.

Од почеток на пандемијата во Хрватска потврдени се вкупно 17.401 случај на коронавирус, а бројот на смртни случаи се 293 лица

Коронавирус