среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 167
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Регион

ХОРОР ВО СОСЕДСТВОТО: Полицијата го фати сопругот кој и пукаше на сопругата во лице

ХОРОР ВО СОСЕДСТВОТО: Полицијата го фати сопругот кој и пукаше на сопругата во лице

Полицијата во Крагуевац го уапси Владимир М.(40) од Крагуевац поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело убиство во обид.

Тој во семејната куќа во Крагуевац со огнено оружје пукал во главата на својата триесет и петгодишна сопруга нанесувајќи и тешки телесни повреди опасни по живот.

Кај него е пронајден пиштол со кој пукал во сопругата поради љубомора затоа што таа отишла да работи во Германија.

Неговата сопруга М.М со тешки телесни повреди е пренесена во УКЦ Крагуевац, каде лекарите се уште се борат за нивниот живот.

Коронавирус