сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 7
home Регион

Хорор во каналот на смртта: Двајца загинаа каде што беше убиена славната пејачка

Итна помош, полицијата и пожарникарите брзо стигнаа на местото на настанот, а автомобилот е извлечен од каналот.
Хорор во каналот на смртта: Двајца загинаа каде што беше убиена славната пејачка

Страшна сообраќајна несреќа се случи во 9:50 во Борча, на патот кон населбата Црвенка, кога автомобил “поло” слета во канал!

Итна помош, полицијата и пожарникарите брзо стигнаа на местото на настанот, а автомобилот е извлечен од каналот. Дури тогаш – две безживотни тела, машко и женско, се извадени од каналот.

Увидот е во тек.

Низа трагедии се случиле на ова место. Онаа што го потресе Балканот е кога кај овој канал беше пронајдено мртво телото на пејачката Јелена Маријановиќ.

Коронавирус