сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 7
home Регион

Хорор во центарот на Белград: Син го убил таткото со 15 убоди

Хорор во центарот на Белград: Син го убил таткото со 15 убоди

Во самиот центар на Белград син го убил својот татко Б.Љ. (79), јавуваат српските медиуми.

Според првичните информации, пронајдено е тело со повеќе од 15 убоди и пределот на градите и грбот.

Осомничениот за овој настан е неговиот син Р.Љ. (37), кој по убиството повикал пријател и му кажал што се случило.

Според неофицијалните информации, осомничениот е наркоман на лекување и тој бил уапсен во станот.

Коронавирус