недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Регион

Хорор во Албанија: Синот си го уби таткото во шума

Хорор во Албанија: Синот си го уби таткото во шума

Тешко злосторство се случило изутринава во местото Шала, регионот на Мемалијај, Албанија во кое како што јавува Топ Чанел,  син го убил својот татко со секира.

Сторителот на злосторството е маж на 35 годишна возраст, кој имал имал проблем со психичкото здравје.

Жртвата е неговиот 78-годишен татко кој отишол по дрва во шумата. Таткото и синот започнале расправија што потоа се претворила во убиство.

Полицијата врши истрага на местото на настанот. Балканвеб пак дознава дека 35-годишникот неодамна се обидел да убие еден свој братучед, додека во 2003 година се обидел да ја убие својата мајка.

Полицијата во Мемалијај е во потрага по осомничениот за злосторството, за кој постојат сомнежи дека се крие во шумите во селото.

Коронавирус